GMINA KSIĄŻ WIELKI

Przepust w Książu Małym     Już przejezdne jest główne skrzyżowanie pod kościołem w Książu Małym. Przebudowywano je przy okazji modernizacji drogi powiatowej prowadzącej od Moczydła przez Krzeszówkę i Książ Mały do Książa Wielkiego (nasza Gmina współfinansuje tę inwestycję). Dodatkowym zadaniem był tu nowy przepust pod szosą, mogący pomieścić wody spływające wartkim strumieniem od strony Moczydła po każdym większym deszczu. Jeszcze nie utwardzono nawierzchni przepustu gdyż musi się na nim uleżeć warstwa tłucznia. Niemniej rolnicy i kierowcy aut osobowych mogą już od kilku dni bez przeszkód i kłopotliwych objazdów przejeżdżać w każdym kierunku przez wieś, oczywiście z zachowaniem należytej ostrożności.

Przepust w Książu Małym     Przepust, który zastąpił poprowadzone tu wcześniej pod szosą rury, ma obecnie wystarczający prześwit by nie zatykały go spływające po ulewach przydrożnymi rowami gałęzie i pnie drzew. A tym samym wyeliminowano zdarzające się podtopienia domów w sąsiedztwie. Warto dodać, że ta dodatkowa przebudowa skrzyżowania nastąpiła w wyniku wniosku mieszkańców popartego skuteczną interwencją wójta Marka Szopy we władzach powiatu, czyli u starosty Jacka Kobyłki.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.