GMINA KSIĄŻ WIELKI

Paczki żywnościowe z UE     Trzecia dostawa żywności w ramach unijnego programu pomocy dotarła do nas w niełatwym, chociaż jednocześnie najlepszym możliwym czasie. Otrzymają ją bowiem głównie osoby starsze i samotne, które dzięki temu nie będą musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie koronawirusem. Całą akcję finansowaną przez UE, a prowadzoną przez Caritas, koordynuje podobnie jak w przypadku wcześniejszych dostaw - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wyliczono, że wszystkich darów wystarczy na sporządzenie prawie tysiąca paczek, ważących po 25 kg. Do tej wielkiej i ważnej pracy włączyły się również panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej. A dźwiganiem oraz rozwożeniem plastikowych worków z jedzeniem zajmują się panowie z UG.

Paczki żywnościowe z UE     Konserwy, słoiki, kartony, torebki oraz dziesiątki innych opakowań z mięsem, rybami, serem, mlekiem, cukrem, sokami, przetworami i czymś tam jeszcze – wkłada się kolejno do worków, pilnie uważając by zawartość wszystkich była jednakowa. To naprawdę niełatwa robota (wymagająca uwagi oraz ostrożności), która trwa od kilku dni w gościnnej remizie OSP w Trzonowie.

Paczki żywnościowe z UE     Jeszcze cięższą pracą jest ładowanie żywności na auta i rozwożenie jej. Często odbywa się to od domu do domu. Czasem do pomocy włączają się sołtysi, udostępniając na magazyn własne pomieszczenia gdzie część mieszkańców przyjeżdża sama po przyznane im paczki, a innym jedzenie trzeba dostarczyć pod drzwi. Jedyne wynagrodzenie za ten dodatkowy trud stanowi satysfakcja, że również w tak niełatwym czasie można zrobić coś dobrego dla bliźnich.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.