GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji budżetowej     Skoro radni zgodnie postanowili, iż zdejmą 400 tys. zł z wydatków planowanych na rok 2020, by za te pieniądze obniżyć miesięczną stawkę opłat za śmieci z 28 do 20 zł – komisja budżetowa na posiedzeniu w czwartek (5.03.) przyjęła projekt uchwały w tej sprawie. Zostanie ona przegłosowana na najbliższej sesji, 11 marca. Na zdjęciu widzimy kolejno: Jagodę Spichę (wiceprzewodniczącą RG), Grzegorza Ptaka (przewodniczącego kom. budżetowej), wójta Marka Szopę oraz radnego Marka Gajosa (za nim siedzi Teresa Kmera, skarbnik Gminy) i radnego Krystiana Grelę. Jak informowaliśmy, wprowadzone cięcia obejmą inwestycje drogowe, które są dla mieszkańców najważniejsze gdyż w terenie wiejskim decydują o warunkach życia. Wszak do swojego domu wszyscy chcą dojechać jak najlepiej, a do tego w każdą pogodę, czyli po asfalcie i na dodatek równym.

Posiedzenie komisji budżetowej     Przed posiedzeniem członkowie komisji wraz z Wójtem pojechali w teren, aby zobaczyć te drogi w Gminie, które najpilniej potrzebują remontu albo utwardzenia choćby tłuczniem. Jest ich wciąż jeszcze niemało, a za najgorsze uważa się polną, wyboistą drogę z Giebułtowa do Maciejowa w tej części gdzie urywa się asfalt (zdjęcie obok) oraz podobną, pełną dziur drogę prowadzącą przy remizie w Głogowianach-Starej Wsi do oddalonych domów tego sołectwa.

     - Na inwestycje drogowe chciałbym przeznaczać jak najwięcej pieniędzy. Tym bardziej, że każdą z nich wykonujemy przy dużym wsparciu funduszy zewnętrznych. Niestety, decyzja radnych o okrojeniu budżetu z powodu dopłat do śmieci zmieniła priorytety zadań. Dlatego też proszę nie winić mnie o to, że część mieszkańców wciąż będzie dojeżdżała do swoich domów po dziurach i błocie – stwierdził Marek Szopa po zakończeniu obrad komisji budżetowej.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.