GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy

     Salę remizy OSP w Książu Wielkim, w której odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Gminy (6.02.) zapełnili szczelnie mieszkańcy. I głośno klaskali nie ukrywając radości oraz aprobaty gdy nasi radni, kolejno jeden po drugim, oświadczali głośno, że głosują przeciwko wystawieniu na sprzedaż działki z wysypiskiem. Wcześniej w ich imieniu zabrał głos radny Marek Płonczyński apelując o odrzucenie uchwały i zgodne z ustalonym planem zamknięcie oraz rekultywację wysypiska. Jak argumentował, „nie ma wartości większej od zdrowia”, a składowisko śmieci to bomba ekologiczna groźna dla środowiska i ludzi.

Sesja Rady Gminy     Głos zabrali także przybyli specjalnie na sesję przedstawiciele powiatu: starosta Jacek Kobyłka, wiceprzewodniczący rady powiatu Jan Biesaga oraz członek zarządu powiatu Rafał Pawlik. Zaznaczyli, iż występują jako mieszkańcy naszej Gminy i są zdecydowanie przeciwko rozbudowie wysypiska oraz za tym, by było ono jak najszybciej zrekultywowane, bo Książ Wielki ma przyciągać nowych mieszkańców oraz inwestorów czystym powietrzem i nieskażonym środowiskiem.

Sesja Rady Gminy     W tej sytuacji kwestia podwyżek opłat za śmieci została uznana za mniej ważną i odsunięta w czasie do rozstrzygnięcia kolejnego przetargu. Dopiero po nim radni uchwalą ostateczną stawkę, decydując czy będzie ona wyższa czy niższa. Po przerwie w sesji zarządzonej przez przewodniczącego Henryka Humę i opuszczeniu sali przez większość mieszkańców, radni przystąpili do dalszej pracy nad projektami uchwał, podejmując ich jeszcze aż 12 i wszystkie jednogłośnie na „tak”. W przeciwieństwie do tej pierwszej przegłosowanej jednogłośnie na „nie”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.