GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wieczór seniora w Książu Wielkim     To już dziewiąty raz z rzędu Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim zorganizowało wieczór seniora z piosenkami, deklamacjami oraz występami kabaretowymi. Ten program artystyczny, połączony z degustacją domowych ciast, stanowił dla zaproszonych gości prawdziwą ucztę, a w każdym razie zapewnił dobrą rozrywkę i wiele radości. Zgodnie ze słowami recytowanej „Ody do starości” aby brać życie na wesoło, gdyż „tak niewiele przecież trzeba, żeby przenieść się do nieba”. Niestety wśród solistek zabrakło z powodu niedyspozycji głosowej przewodniczącej KGW Barbary Zyguły, która zwykle nie tylko prowadziła konferansjerkę, ale i nadawała dobry ton całemu występowi. A przygrywał do niego na akordeonie Wiesław Kopeć.

Wieczór seniora w Książu Wielkim     Publiczność żywo reagowała na kolejne teksty poetyckie, mówiące o urokach bycia na emeryturze. Wyśpiewywano, iż „musimy sami zadbać o to, by jesień życia była jak złoto” oraz aby pokazać figę tej damie, która przyjdzie z kosą… A w ogóle to seniorzy powinni czuć się jak wybrani: dojrzały pan i dojrzała pani.

     Wieczór seniora w Książu WielkimNajradośniej przyjęto skecz kabaretowy, w którym do gabinetu lekarskiego wchodziły cztery kolejne pacjentki. Pani doktor miała do dyspozycji narzędzia medyczne w postaci: lornetki, lupy, tłuczka, wałka i kombinerek. Pierwsza chora zapomniała co jej dolega, druga złamała sobie palec od częstego macania kur, trzecia - licząca lat osiemdziesiąt - zaszła w niechcianą ciążę. Wreszcie czwarta przyszła po to, by dostać szklankę wina i wypić ją „dla zdrowotności”.

Wieczór seniora w Książu Wielkim     Wśród publiczności był starosta Jacek Kobyłka, który życzył seniorom przede wszystkim zdrowia, bo jak podkreślił: radości życia już się sami zdążyli nauczyć. I wręczył uczestnikom tej imprezy tomiki poetyckie Barbary Cichoń „Spacer po Miechowie”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.