GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie OSP w Głogowianach-Starej Wsi     W roku 2021 Ochotnicza Straż Pożarna w Głogowianach-Starej Wsi będzie obchodziła jubileusz 100 lat istnienia. Ten ważny fakt, już wymagający podjęcia działań wstępnych w celu zorganizowania hucznej uroczystości, przypomniano na sobotnim spotkaniu, które jako pierwsze w Gminie rozpoczęło cykl corocznych zebrań sprawozdawczych strażaków. Okazało się jednak, że tutejsza jednostka wciąż nie posiada wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, zatem definitywne i szybkie załatwienie tej sprawy uznano za priorytetowe. Kwestią drugą jest dokończenie remontu miejscowej remizy, bo odnowiono ją z zewnątrz m.in. wymieniając dach, stolarkę oraz ocieplając mury, lecz teraz na modernizację czeka wnętrze budynku.

Zebranie OSP w Głogowianach-Starej Wsi     Jak wyliczył uczestniczący w zebraniu wójt Marek Szopa, remonty remizy wykonane w ciągu dwóch ostatnich lat w Głogowianach-Starej Wsi kosztowały Gminę 300 tys. zł. A na dokończenie prac wewnątrz obiektu też potrzeba niemało pieniędzy, których teraz w budżecie brakuje z powodu licznych, prowadzonych inwestycji drogowych. Ponadto równolegle modernizowane są strażnice OSP w Łazach, Moczydle oraz Trzonowie. Niemniej na jubileusz stulecia obiekt w Głogowianach musi być gotowy na przyjęcie gości. Na zdjęciu widzimy prezydium zebrania: mł. bryg. Tadeusza Szumę z PSP w Miechowie, wójta Marka Szopę, prezesa OSP w Głogowianach-Starej Wsi Jarosława Daszyńskiego oraz komendanta gminnego OSP Kazimierza Kamińskiego.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.