GMINA KSIĄŻ WIELKI

Debata sołtysów z wójtem     Najważniejszy problem ostatnich dni, czyli znaczne podwyżki opłat za odbiór odpadów komunalnych, zdominował zwołane przez wójta Marka Szopę spotkanie sołtysów naszej Gminy. Wprawdzie nielicznych zabrakło, ale jak widać na zdjęciu obok większość gospodarzy wsi przybyła w piątek rano do remizy OSP w Książu Wielkim. Najpierw wyjaśniono kwestię podstawową. Mianowicie, że to nie Rada Gminy podwyższyła stawkę opłat za śmieci, lecz doprowadził do tego rząd premiera Morawieckiego. I nasi radni musieli wypić to piwo, które nawarzono w Warszawie.

Debata sołtysów z wójtem     - Znajdujemy się i tak w lepszej sytuacji niż inne gminy w powiecie miechowskim, gdyż wynegocjowaliśmy, na razie na dwa miesiące: styczeń i luty, najniższą możliwą stawkę opłaty wynoszącą 20 zł miesięcznie od osoby. Zamierzamy ją utrzymać do końca roku, a być może uda się ją nawet obniżyć o kilka zł wprowadzając bonifikatę dla mieszkańców kompostujących odpady biodegradowalne – zapowiedział Marek Szopa. Aby tak się stało, liczba osób płacących za odbiór śmieci w Gminie Książ Wielki musi wzrosnąć z obecnego poziomu 4,2 tys. do przynajmniej 4,5 tys. Przypomnijmy, iż zameldowanych mieszkańców mamy 5,2 tys. Dlatego w egzekwowaniu tych należności sołtysi mogą odegrać dużą rolę. I roznosząc nakazy podatkowe, będą jednocześnie wręczali indywidualne wyliczenie wysokości opłat za odpady dla każdego gospodarstwa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.