GMINA KSIĄŻ WIELKI

Modernizacja świetlicy w ŁazachModernizacja świetlicy w Łazach     Na tych dwóch zdjęciach, pstrykniętych w odstępie kilku dni, widać jak szybko postępuje przebudowa remizy i świetlicy w Łazach. Obecnie w części garażu OSP urządza się toalety, do których dotąd mieszkańcy musieli wychodzić na zewnątrz. Wszystko dzięki temu, że Gmina postanowiła przystąpić do modernizacji metodą małych kroków, gdyż już nazbyt długo oczekiwano na dofinansowanie z programów unijnych, które ministerstwo rolnictwa nagle zawiesiło na kilka lat. Jak podkreśla wójt Marek Szopa, lepiej zatem wykonać każdego roku niewielki zakres prac przygotowawczych, by w razie otrzymania funduszy z zewnątrz ruszyć szybciej pełną parą.

Modernizacja świetlicy w ŁazachModernizacja świetlicy w Łazach     Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach, w porozumieniu ze strażakami z miejscowej OSP, zażyczyły sobie by najpierw wyrównać poziom podłogi w sali głównej (na zdjęciu), a na miejscu zlikwidowanej, betonowej sceny położyć płytki. I zaraz potem wybudować wspomnianą toaletę wewnątrz remizy. Zaawansowanie prac prowadzonych przez lokalną firmę wskazuje na to, że tak się rychło stanie i na Nowy Rok nie trzeba będzie już wychodzić na mróz, by pójść tam gdzie król chodzi piechotą.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.