GMINA KSIĄŻ WIELKI

Otwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w Mianocicach     Otwarta w sobotę nowa świetlica w Mianocicach jest nie tylko funkcjonalna i piękna, lecz również znakomicie wkomponowana w nadrzeczny krajobraz płynącej tuż obok Nidzicy. To najdroższy tego typu obiekt w naszej Gminie, którego budowa wraz z zagospodarowaniem otoczenia kosztowała 1,5 mln zł (w tym 0,5 mln zł unijnej dotacji). Nic dziwnego, że mieszkańcy sołectwa z Kołem Gospodyń Wiejskich na czele, przygotowali z tej okazji iście królewską ucztę i zabawę pod kierunkiem radnej Małgorzaty Sych, sołtysa Ireneusza Szuby oraz niezastąpionej w sztuce kulinarnej Krystyny Persony (na zdjęciu cała ta trójka kroi urodzinowy tort).

Otwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w MianocicachOtwarcie świetlicy w Mianocicach     Mowy oficjalne nie były długie. Zarówno starosta Jacek Kobyłka, jak i wójt Marek Szopa, życzyli mieszkańcom Mianocic by ożywili swoimi działaniami tę nową, piękną świetlicę, która ma służyć integracji lokalnej społeczności poprzez wypoczynek, edukację i dobrą zabawę. Ceremonii otwarcia gmachu, czyli stopniowego przecinania wielkiej, czerwonej wstęgi, dokonało kolejno siedem osób: starosta Jacek Kobyłka, radna Małgorzata Sych, sołtys Ireneusz Szuba, przewodniczący RG Henryk Huma, wiceprzewodniczący RP Jan Biesaga, członek Zarządu Powiatu Rafał Pawlik.

Otwarcie świetlicy w Mianocicach     Siódmy był ks. wikary Przemysław Moćko z parafii w Książu Wielkim, który także poświęcił obiekt.

Otwarcie świetlicy w Mianocicach     Toast szampanem na rozpoczęcie uroczystości zainicjowała Małgorzata Sych wspólnie z Ireneuszem Szubą. Przyłączyli się do nich wszyscy goście, którzy szczelne zapełnili większą salę świetlicy siadając przy suto zastawionych stołach. Na obiad podano krem z brokułów z grzankami, pieczeń w sosie oraz gruszkę w śmietanie na deser.

Otwarcie świetlicy w Mianocicach     Dopiero wtedy, po wielu życzeniach, rozmowach i gratulacjach, w tym dla niezmordowanego w kontroli postępu robót wójta Marka Szopy oraz wykonawców budowy: Krzysztofa Goli i Janusza Wasika, przystąpiono do krojenia wielkiego tortu przygotowanego na okoliczność narodzin w Mianocicach najpiękniejszej z gminnych świetlic. Pierwszy kawałek tego przysmaku otrzymał Marek Szopa.

Otwarcie świetlicy w Mianocicach     Wśród gości zaproszonych na uroczystość były osoby związane z budową świetlicy, radni, sołtysi, przedstawicielki KGW oraz mieszkańcy Mianocic. Wszyscy znakomicie bawili się tocząc rozmowy przy stołach lub tańcząc przy grającej na żywo muzyce na mniejszej sali.

Otwarcie świetlicy w Mianocicach     Dla pokrzepienia ciała, jako drugie gorące danie podano sakiewki z mięsem polane sosem grzybowym. Wyglądały smakowicie i takie były… Jeszcze trzeba wspomnieć o pysznym faszerowanym łososiu serwowanym na zimno. Zresztą pomiędzy salą balową, a jadalną umieszczono także stół z przekąskami „na szybko”. Godzi się również zauważyć, iż do picia były zimne i ciepłe napoje z doskonałą kawą z nowego ekspresu na czele oraz tym, co roznosił osobiście sołtys Ireneusz i czego nie brakowało.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.