GMINA KSIĄŻ WIELKI

Modernizacja remizy w ŁazachModernizacja remizy w Łazach     Jak głosi znane powiedzenie: nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. I właśnie zrobiono ten pierwszy krok w planowanej od dawna, wielkiej modernizacji remizy OSP w Łazach. Najpierw długo trwały debaty mieszkańców nad kształtem nowego gmachu, a gdy już ustalono co i gdzie ma w nim być - zabrakło pieniędzy na inwestycję po wstrzymaniu unijnych programów rozwoju obszarów wiejskich przez ministerstwo rolnictwa. Przyjęto zatem nową taktykę „małych kroków”, wzorem wciąż modernizowanej z dobrym skutkiem remizy w Trzonowie. Na zdjęciu pierwszym widzimy moment podjęcia tej decyzji (od lewej: radny Krystian Grela, wójt Marek Szopa i pracownik UG Sławomir Sendek), natomiast na zdjęciu drugim to samo miejsce po wykonaniu pierwszych prac.

Modernizacja remizy w ŁazachModernizacja remizy w Łazach     Rozpoczęto od wyburzenia stropu nad dawnym, małym garażem w suterenie, którego sufit tworzył betonową scenę w głównej sali remizy. Teraz uzyska ona jeden poziom posadzki, a ten dawny garaż zostanie wypełniony gruzem i piaskiem po czym zamurowany gdyż jest zbędny. Drugim krokiem rozpoczętej modernizacji będzie urządzenie wewnątrz remizy ubikacji, gdyż dotąd znajdowała się ona na zewnątrz. Postęp dalszych prac, obejmujących m.in. podniesienie stropu i dachu nad całym budynkiem, z którego zostaną tylko mury zewnętrzne, jest uzależniony od napływu funduszy z unijnych programów. Jeśli to nastąpi, prace wykona się szybciej. Najważniejsze jednak, co podkreśla prezes OSP Łazy i radny Krystian Grela, by modernizacja remizy zakończyła się jeszcze w tej kadencji Rady Gminy.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.