GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kierunek Kariera     Jak już informowaliśmy, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Jego uczestnicy mogą otrzymać dofinansowanie sięgające nawet 87 proc. kosztów wybranego przez siebie szkolenia lub kursu. Oprócz spełnienia warunków, które przypominamy niżej, należy jeszcze umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym poprzez stronę https://kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się”. Oto najbliższe terminy dyżurów doradcy (w budynku Urzędu Miasta i Gminy Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25, pok. 13, zawsze w czwartki od godz. 12. do 18.): 7, 14, 21 i 28 listopada oraz 5, 12 i 19 grudnia.

     Na spotkaniu z doradcą rozmawia się o dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju sporządzając tzw. bilans kariery. Pozwala to odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia oraz certyfikaty. W efekcie uczestnik projektu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradcą portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.

Kierunek Kariera     Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu? Trzeba mieć ukończone 25 lat (nie ma górnej granicy wieku), pracować i posiadać co najwyżej maturę (ten ostatni warunek dotyczy osób poniżej 50 lat). Należy być też związanym z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki).  Osoby z niepełnosprawnościami w wieku do 65 roku życia mogą uczestniczyć w projekcie niezależnie od statusu na rynku pracy i wykształcenia.

     Kim jest osoba pracująca? Zatrudniona na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub gdy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudnia pracowników lub jest rolnikiem.

     W ramach projektu Kierunek Kariera można otrzymać 180 bonów o wartości 2.700 zł z 87 proc. dofinansowaniem. Bony można przeznaczyć na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E (szkolenia C, C+ E bez uprawnień zawodowych).

     W ramach projektu Kierunek Kariera Zawodowa można otrzymać 337 bonów o wartości 5.055 zł z 85 proc. dofinansowaniem. Bony można przeznaczyć na szkolenia umożliwiające zmianę, nabycie nowych kompetencji zawodowych potwierdzonych egzaminami (certyfikatami) takich jak: kwalifikacyjne kursy zawodowe; kursy umiejętności zawodowych; kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych; szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodów regulowanych; szkolenia zawodowe; język obcy zawodowy; prawo jazdy zawodowe kat. C, C+E wraz z uprawnieniami zawodowymi, D, T; egzaminy zewnętrzne; studia podyplomowe.

     Dodatkowe informacje otrzymamy w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Plac na Stawach 1, 30-107 Kraków (punkt informacji  na parterze), telefonicznie pod numerem telefonu 12 619 84 55, mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.