GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie w sprawie Festiwalu GADAFEST     Zamek na Mirowie przyciągnął uwagę Stowarzyszenia „Twórcownia” - organizatorów Festiwalu Gadafest, którzy chcieliby aby jego kolejna, 11. edycja odbyła się latem 2020 roku w Miechowie oraz w Książu Wielkim. To dwudniowe wydarzenie kulturalne ma w programie darmowe dla publiczności koncerty prezentujące „ciekawe i nieoczywiste brzmienia na polskiej scenie muzycznej”. Te zamierzenia spotkały się z poparciem zarówno Marka Płonczyńskiego (kierującego Zespołem Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych działających na Zamku pod egidą Stowarzyszenia „Mirów”), jak i wójta Marka Szopy (na zdjęciu siedzą po prawej stronie stołu). Natomiast po lewej stronie widzimy: Jakuba Gołębia, Barbarę Habierę oraz Paulinę Maj (cała trójka ze Stowarzyszenia „Twórcownia”).

     Podczas rozmów uzgodniono wstępny termin planowanej imprezy na koniec lipca, a także formy dalszej współpracy i pomocy ze strony władz Gminy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie organizatorom, Zamek na Mirowie ożyje latem dzięki fanom z całego kraju, którzy zjadą tu na koncerty, warsztaty i wystawy. Z pewnością będzie to również atrakcja dla naszych mieszkańców, a także duża promocja Książa Wielkiego w ogólnopolskich mediach.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.