GMINA KSIĄŻ WIELKI

Radni na budowie w Rzędowicach     Zanim członkowie komisji budżetowej Rady Gminy wyruszyli w piątek (25 października) w teren by sprawdzić postęp prac kilku trwających inwestycji, najpierw przy stole w gabinecie Wójta omówili wraz z Markiem Szopą oraz skarbnikiem Teresą Kmerą najważniejsze i aktualne sprawy finansowe. Na zdjęciu wykonanym podczas wizyty na placu budowy nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, które będą się mieściły w zmodernizowanym obiekcie po byłej szkole podstawowej w Rzędowicach, stoją kolejno: Jagoda Spicha (wiceprzewodnicząca RG), Henryk Huma (przewodniczący RG), Grzegorz Ptak (przewodniczący komisji budżetowej) oraz radni: Marek Gajos i Krystian Grela.

     Najdłużej dyskutowano przy stole nad pieniędzmi potrzebnymi na zabezpieczenie p/poż. lokalu mieszczącego Posterunek Policji w Książu Wielkim. Wprawdzie rzeczoznawca wyliczył, że wystarczy na to kwota 30 tys. zł, lecz jaką Gmina ma gwarancję, iż policjanci prędzej czy później nie przeniosą się jednak od nas do Miechowa? Ostateczną decyzję postanowiono podjąć wspólnie z pozostałymi radnymi, po wyjaśnieniach komendanta powiatowego policji, który ma przybyć na najbliższą sesję Rady Gminy, zwołaną we wtorek 29 października.

     Z kolei najwięcej kontrowersji wzbudził wybór drogi dojazdowej do pól, jaka będzie utwardzana w pierwszej kolejności. W tym roku ułożono asfalt na drodze w Konaszówce, na przyszły rok już zaplanowano ułatwić dojazd na pola rolnikom w Trzonowie. Okazuje się jednak, co przypomniał radny Grzegorz Ptak, że najdłużej czekają na polepszenie dojazdu nie tylko do pól, ale przede wszystkim do swoich domów, właściciele kilku oddalonych gospodarstw leżących w Głogowianach-Starej Wsi. I to tam najpilniej potrzeba im pomóc, co zresztą potwierdzono na miejscu podczas przeprowadzonej lustracji.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.