GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posterunek Policji w Książu WielkimPosterunek Policji w Książu Wielkim     Komendant Powiatowy Policji w Miechowie poinformował Wójta, że lokal zajmowany przez Posterunek w Książu Wielkim nie spełnia norm wymaganych przepisami p/poż. Wymiany wymagają drzwi wejściowe oraz drewniane schody prowadzące na piętro gdzie mieszczą się biura. Koszt prac, wycenionych na około 50 tys. zł, ma ponieść Gmina, która już i tak nie pobiera czynszu za wynajem tego lokalu. Sprawę przedyskutowano na komisjach RG. Radni w większości stwierdzili, iż nie dopuszczają możliwości likwidacji Posterunku, ale też nie widzą możliwości wyasygnowania nagle z budżetu kilkudziesięciu tysięcy zł na dostosowanie wejścia oraz schodów do przepisów p/poż., które obowiązują przecież nie od dzisiaj i dotąd nie stanowiły żadnej przeszkody. Czy więc chodzi o pretekst aby Posterunek w Książu Wielkim zamknąć?

Posterunek Policji w Książu Wielkim     Tak czy inaczej kwestię znalezienia w budżecie pieniędzy na dofinansowanie funkcjonowania Policji, bo innego wolnego pomieszczenia nie ma, radni będą musieli rozstrzygnąć na jednej z najbliższych sesji. Tym bardziej, że wraz z końcem roku upływa termin umowy na bezpłatną dzierżawę lokalu dla Posterunku w Książu Wielkim. Bez wątpienia dyżury funkcjonariuszy na miejscu stanowią duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy nie muszą jeździć na Komendę do Miechowa. A musieliby, gdyż jak wiadomo to nie Policja wyszukuje sobie sprawy do prowadzenia, lecz prowadzi je na podstawie wniosków czy też skarg obywateli.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.