GMINA KSIĄŻ WIELKI

Klub Seniora z wizytą w SP Antolka     Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” gościli w Szkole Podstawowej w Antolce, której uczniowie przygotowali dla nich program artystyczny z równie ważnym dla młodych i starszych wiekiem osób przesłaniem o potrzebie noszenia odblasków zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drodze. Nie był to jedyny temat zaprezentowanych w miniony piątek występów. Ich drugą część poświęcono 41. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tu seniorzy wysłuchali kilku pięknych pieśni religijnych w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Anny Kowal.

Klub Seniora z wizytą w SP AntolkaKlub Seniora z wizytą w SP Antolka     Po koncercie, dyrektorka Szkoły Małgorzata Borycka złożyła gościom serdeczne życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora, wręczając upominkowy kosz. Natomiast członkowie samorządu szkolnego, kierowanego przez Ewę Doniec (inicjatorkę spotkania z seniorami), rozdali własnoręcznie wykonane elementy odblaskowe. Za zaproszenie oraz występy podziękowała w imieniu Klubu Seniora jego przewodnicząca Helena Sroka. I przekazała słodycze dla uczniów.

Klub Seniora z wizytą w SP Antolka     Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka. Zaproszono ich na poczęstunek przygotowany przez kulinarnego mistrza z Antolki - Beatę Oczkowicz, słynącą z wypiekanego chleba, sałatek oraz niezrównanych w smaku ciast i racuchów. Jak podkreślano rozkoszując się jedzeniem, takie spotkania pokoleń pozostawiają seniorom niezapomniane wspomnienia i zaspakajają potrzebę kontaktu z dziećmi, zaś dzieci uczą życzliwości oraz szacunku wobec starszych ludzi, a także wrażliwości na drugiego człowieka.

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.