GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wrzesień Klubu Seniora     Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” zarezerwowali wrzesień wyłącznie dla siebie. Tym bardziej, iż wójt Marek Szopa zapewnił im autokarowe przewozy (za co serdecznie dziękują). I na początek udali się zwiedzić lubelski trójkąt turystyczny: Nałęczów - Kazimierz Dolny i Puławy w pierwszym dniu, a Sandomierz w drugim. W Nałęczowie (na zdjęciu) po spacerze w Parku Zdrojowym odwiedzili Stare Łazienki i Muzeum Stefana Żeromskiego.

Wrzesień Klubu Seniora     Natomiast w Kazimierzu Dolnym spacerowali dłużej po renesansowym Rynku, a potem jeżdżąc meleksem oglądali okoliczne atrakcje m.in. wąwóz, na skarpie którego rosną drzewa więc ich widoczne, poskręcane korzenie stanowią obraz niezwykły. Zgodnie ze starą legendą, można tu też spotkać śmierć…

Wrzesień Klubu Seniora     Z Kazimierza Dolnego pojechano do Puław, dawnej siedziby Lubomirskich, Czartoryskich i Sieniawskich. Duże wrażenie wywarł pałacowy park gdzie zwiedzono Świątynię Sybilli i rezydencję Czartoryskich.

Wrzesień Klubu Seniora     W kolejnym dniu, w Sandomierzu, atrakcji było bez liku. Poczynając od rejsu statkiem po Wiśle, a kończąc na przepięknych zabytkach tego miasta oraz nieodległym Wąwozie Królowej Jadwigi. Dlatego odpoczynek pod Ratuszem na jednym z najczęściej w Polsce odwiedzanych Rynków, okazał się wręcz konieczny.

Wrzesień Klubu Seniora     W drugiej połowie września seniorzy dokształcali się wychodząc z założenia, że nie ma ograniczeń w zdobywaniu nowej wiedzy skoro najważniejsze jest zachowanie aktywności umysłu. I byli wiernymi oraz pojętnymi słuchaczami kursu komputerowego w ramach projektu „E-Kompetentni w Książu Wielkim”. Zajęcia łączyły pożyteczne z przyjemnym. To drugie miało postać gastronomicznych pyszności serwowanych w cateringu.

     Seniorzy pożegnali lato w plenerze, (tym bardziej, że go witali) i wkroczyli w jesień. To spotkanie, zorganizowane w Wielkiej Wsi u kolegi S. Madejskiego, rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia naszej wspaniałej i niezapomnianej koleżanki Barbary Madejskiej, która odeszła tak cicho i nagle, jak kwiat gdy więdnie...

Wycieczki seniorów     Choć w tym dniu nie było pięknej, słonecznej aury, to pogoda ducha towarzyszyła wszystkim. Bawiono się wesoło przy grillu oraz suto zastawionym stole. Śpiewano biesiadne piosenki, a nawet tańczono na kostce brukowej. Nie zabrakło też tradycyjnie serwowanych duszaków (duszonych ziemniaków).

Wrzesień Klubu Seniora     Licznie uczestniczono w III Targach Seniora w Krakowie pod hasłem „Dodajemy Energii”, gdzie obejrzano widowisko poetycko-muzyczne „Jaka jesteś?” w wykonaniu Teatru po latach ze Świątnik Górnych i wysłuchano koncertu orkiestry symfonicznej krakowskiej Filharmonii. Spotkano się też z uczestnikami popularnego programu telewizyjnego „Sanatorium Miłości”.

H.S.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.