GMINA KSIĄŻ WIELKI

Podpisanie listu intencyjnego

     Gmina Książ Wielki wspólnie z Powiatem Miechowskim, Województwem Małopolskim, Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego (MARR) oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym (KPT) podpisała 25 września list intencyjny, w którym wymienione strony deklarują współpracę na rzecz powstania nowoczesnej strefy przemysłowej położonej przy węźle drogowym „Książ” na budowanej trasie szybkiego ruchu S7. Zdjęcie przedstawia moment złożenia podpisów, składają je (od lewej): dyrektor Paweł Szostak z MARR, przewodniczący RPM Krzysztof Świerczek, wicemarszałek Łukasz Smółka, starosta Jacek Kobyłka, prezesi KPT Wojciech Przybylski i Łukasz Słoniowski oraz wójt Marek Szopa.

 Podpisanie listu intencyjnego    W wystąpieniach przedstawicieli podpisanych pod listem stron podkreślano „historyczną wagę” tego wydarzenia. Bo kiedy na terenie Gminy Książ Wielki powstanie nowoczesna strefa ekonomiczna, czyli skupiająca wyłącznie czysty przemysł, nastąpi przełamie monopolu produkcji rolnej w powiecie miechowskim. – Nowe miejsca pracy oraz podatki z działalności gospodarczej funkcjonujących w strefie przedsiębiorstw, wpłyną bez wątpienia na rozwój nie tylko naszej Gminy. Poprawią bowiem warunki życia mieszkańców w całym regionie – stwierdził wójt Marek Szopa.

Podpisanie listu intencyjnego     Jego rolę w doprowadzeniu do podpisania listu intencyjnego oraz w konsekwentnych działaniach na rzecz utworzenia i uruchomienia strefy przemysłowej – podkreśliła publicznie, współpracująca z nim od lat Krystyna Sadowska, dyrektorka działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym (na zdjęciu obok siedzi pomiędzy członkiem zarządu powiatu Rafałem Pawlikiem, a wicewójtem Grzegorzem Janusem). Powiedziała, że to Marek Szopa nigdy nie zwątpił w to, jak wielką szansę dla jego gminy, dla powiatu i dla województwa stanowi pójście w ślady najlepszych, czyli funkcjonujących znakomicie stref ekonomicznych w Niepołomicach lub Bochni.

Podpisanie listu intencyjnego

 

     Obecnie strefa „Książ” powstaje na bazie 100 hektarów działek należących do Starostwa Miechowskiego. Wójt Marek Szopa przewiduje, że docelowo zajmie obszar nawet pięć razy większy gdyż tak atrakcyjne będą ceny wykupu prywatnych parceli od rolników. Zdaniem fachowców z Krakowskiego Parku Technologicznego, nasze tereny zlokalizowane na granicy Małopolski, a jednocześnie nieodległe od Krakowa i w niedalekiej przyszłości skomunikowane z nim trasą ekspresową – są doskonałym miejscem na ulokowanie inwestycji w zakresie elektromobilności. Obecnie właśnie producenci pojazdów napędzanych elektrycznie poszukują dużych działek pod swoje zakłady.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.