GMINA KSIĄŻ WIELKI

Inauguracja roku szkolnego w ZS-P w Książu WielkimDyrektorka ZS-P, Edyta Sychowska     Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się w naszej Gminie dla 390 uczniów trzech szkół podstawowych. Do SP w Książu Wielkim uczęszcza ich 202, do SP w Antolce – 115, a do SP w Książu Małym – 73. Na inauguracji w Antolce gościł wójt Marek Szopa. Tradycyjnie przypomniał w swoim wystąpieniu nauczycielom słynne i wciąż aktualne stwierdzenie hetmana Jana Zamoyskiego: „takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. A zwracając się do uczniów dodał, że „najważniejszym celem szkoły jest pomóc każdemu z was stać się lepszym, mądrzejszym i dojrzalszym”. Pierwsze zdjęcie zamieszczone powyżej przedstawia widownię uroczystości inaugurującej edukację w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim, a drugie przemawiającą jego dyrektorkę Edytę Sychowską.

     ZS-P w Książu Wielkim jest największą placówką oświatową w Gminie. Oprócz 202 uczniów ma pod opieką także 100 przedszkolaków. W Antolce oprócz 115 uczniów, 18 dzieci uczęszcza do „zerówki”, a 12 do punktu przedszkolnego. Natomiast SP w Książu Małym ma 73 uczniów oraz 15 dzieci w „zerówce” i 22 w punkcie przedszkolnym.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.