GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dożynki Parafialne w AntolceDożynki Parafialne w Antolce     Gospodarzami tegorocznych dożynek parafialnych, które odbyły się 1 września w Antolce, były sołectwa Łazy oraz Cisie, a dokładnie panie z działających w tych wsiach Kół Gospodyń Wiejskich. Na starostów (zdjęcia) mieszkańcy zgodnie wybrali Anetę Otfinowską (sołtyskę Łazów) i Witolda Wiśniewskiego gospodarującego na roli w Cisiu.

Dożynki Parafialne w AntolceDożynki Parafialne w Antolce     Mszę odprawioną przez księdza proboszcza Macieja Stopińskiego poprzedziło przywitanie przez niego starostów i wprowadzenie do kościoła wieńców dożynkowych oraz sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach.

 

 

Dożynki Parafialne w AntolceDożynki Parafialne w Antolce    Podczas mszy śpiewał i grał zespół „Książowiacy”, a także koncertował jeszcze na stopniach świątyni. Jednocześnie starostwie częstowali dożynkowym chlebem parafian, a panie z KGW serwowały przeróżne słodkie smakołyki.

 

Dożynki Parafialne w Antolce     Na koniec w ustawionych nieopodal plebanii namiotach goszczono się jak wypada w dożynkowe święto. Niczego tam nie brakowało. Były przygotowane wspólnie przez oba koła KGW (Cisie i Łazy) opiekane udka z kapustą kiszoną i ziemniakami jako danie ciepłe oraz zimna płyta, a na niej sałatki, swojskie wędliny, krokiety, faszerowane udka, i wiele innych pyszności. Ucztę przerwano na minutę ciszy o godz. 14., by uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zabiły wtedy kościelne dzwony i wszyscy w ciszy oraz zadumie stanęli na baczność.

(AS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.