GMINA KSIĄŻ WIELKI

Termomodernizacja "Domu nauczyciela"     Trwa termomodernizacja tzw. Domu nauczyciela w Książu Małym, w którym mieszkali niegdyś pedagodzy zatrudnieni w miejscowej szkole. Wielorodzinny budynek stanowi własność Gminy i dlatego, podobnie jak inne budynki komunalne, włączono go do programu rewitalizacji. Dzięki temu aż 70 proc. kosztów inwestycji (łącznie opiewają one na ok. 290 tys. zł) pokryje dotacja unijna. W ramach prac ociepla się ściany, zamontowano nową stolarkę okienną i drzwiową, a na wymianę czeka jeszcze dach i kominy. Ponadto dotychczasową kotłownię węglową zastąpi piec na ekogroszek.

Pomiary kontrolne nowej drogi     Kolejne 190 tys. zł (także przy dofinansowaniu sięgającym 70 proc.) będzie kosztowała budowa nowego dojazdu do tej nieruchomości wraz z parkingiem. Po skoszeniu rosnących tu zbóż już przystąpiono do robót przy podbudowie drogi wiodącej wśród pól. Dotąd bowiem mieszkańcy „Domu nauczyciela” korzystali z jedynego dojazdu do swoich mieszkań jakie prowadzi przez szkolne boisko. Po zrealizowaniu inwestycji zostanie on definitywnie zamknięty. Na zdjęciu pomiary kontrolne szerokości nowej drogi (podobnie jak parking ma mieć nawierzchnię asfaltową) wykonują pracownicy UG oraz inspektor nadzoru. Prac dogląda osobiście wójt Marek Szopa (drugi z lewej).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.