GMINA KSIĄŻ WIELKI

Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Podczas Dożynek Powiatowych jakie odbyły się w tym roku w Słaboszowie, w konkursie na najpiękniejszy wieniec pierwsze miejsce zajął ten reprezentujący naszą Gminę, a przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zaryszynie. Starosta Miechowski Jacek Kobyłka wręczył im na scenie (zdjęcie) nagrodę w wysokości 2.000 zł.

Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Także wspaniale prezentowało się stoisko Gminy Książ Wielki, nie tylko dożynkowo przystrojone ale i oferujące przeróżne pyszności (aby było ich niemało zadbał Wójt przekazując na produkty 3.000 zł). Niemniej zdobycie nagrody i w tej konkurencji byłoby krzywdzące dla innych, więc tu pierwsze miejsce przyznano Rzemiędzicom, a drugie Kalinie Wielkiej.

Dożynki Powiatowe w Słaboszowie

Dożynki Powiatowe w SłaboszowieDożynki Powiatowe w Słaboszowie     Nie zawiódł również nasz zespół „Książowiacy” występujący współnie z kapelą Małopolanie. Ich występy przyjmowano gromkimi brawami. Jak widać na zdjęciach (wszystkie zamieszczone tu fotografie wykonał Krzysztof Capiga), w „Książowiakach” śpiewa coraz więcej młodych artystek co oznacza, iż o przyszłość tego zespołu możemy być spokojni.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.