GMINA KSIĄŻ WIELKI

Żniwa na półmetkuŻniwa na półmetku     Wiele pól już zostało wymłóconych jednak jak się ocenia w Gminie – to dopiero półmetek prac żniwnych. Siąpiący miejscami deszcz wymusił zresztą w nich przerwę ale gdy tylko podeschnie zboże, nawet późnym wieczorem kombajny wyruszają do roboty (pierwsze zdjęcie z Cisia, drugie z Rzędowic). W międzyczasie rolnicy naprawiają sprzęt lub wywożą ziarno do skupu stojąc tam w długich kolejkach. Tych punktów skupu szczęśliwie ostatnio przybyło, a ponadto wielu gospodarzy zaopatrzyło się we własne magazyny w postaci tzw. binów. Czy w tym roku opłacił się ich trud?

Żniwa na półmetku     Średnia cena za tonę rzepaku, który w tym roku udał się marnie (zwykle 3 tony z hektara) wynosi 1.520 zł netto. Za to lepsze są plony pszenicy i sięgają nawet 6 ton z hektara (średnio po 4 tony). Za tonę pszenicy płacą obecnie 580 zł netto.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.