GMINA KSIĄŻ WIELKI

     Jak informuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT. W terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.

     Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi: 100,00 zł * liczba ha użytków rolnych oraz 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

     Pieniądze wypłacane będą w dniach 1-31 października 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie, przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

     Osoby, które złożyły w I terminie zaświadczenia z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego za 2018 rok nie składają drugiego zaświadczenia.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.