GMINA KSIĄŻ WIELKI

Budowa świetlicy w Mianocicach     Dokładnie rok temu pisaliśmy tak: „Nieopodal pałacu należącego dawniej do rodziny Hallerów w Mianocicach powstanie niczym drugi pałac - nowa świetlica wiejska dla mieszkańców sołectwa. Jej budowa ma kosztować 1,5 mln zł z czego pół miliona to właśnie uzyskane pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a pozostały milion dołoży z budżetu Gmina.” I właśnie w tej już wybudowanej świetlicy trwają prace wykończeniowe. Zgodnie z zasadą, że „pańskie oko konia tuczy” miejscowe panie jeszcze częściej wizytują inwestycję niż wójt Marek Szopa. – Musimy dopilnować aby potem nie żałować, że coś jest nie tak. A jak będzie dla nas najlepiej, kto to wie jak nie my? – rozkłada ręce radna Małgorzata Sych. – A pewnie, pewnie – dodaje potwierdzająco krocząca za nią Krystyna Persona, która całą inwestycję widzi ze swego okna 24 godziny na dobę.

Budowa świetlicy w Mianocicach     Akurat podczas tej wizytacji panie spotkały w budowanej świetlicy także Wójta. Najdłużej i drobiazgowo omawiano gdzie i jakie kontakty elektryczne należy zamontować w kuchni (zdjęcie). Z kolei Marek Szopa przypomniał elektrykom o konieczności wykonania podłączeń do multimedialnego rzutnika jaki zostanie umieszczony pod sufitem w dużej sali. Przypomnijmy, że są tu dwie sale: duża (50 m kw.) i mniejsza (32,9 m kw.), przedzielone częścią socjalną od tyłu (kuchnia, magazyn, szatnia), sanitarną od frontu (toalety) oraz korytarzem pośrodku. Budynek będzie ogrzewany pompami ciepła wspomaganymi przez piec na ekogroszek, a prąd ma pochodzić w części z ogniw fotowoltaicznych. Harmonogram robót przewiduje ich zakończenie do 30 września.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.