GMINA KSIĄŻ WIELKI

Grzegorz Janus odbiera promesę na dofinansowanie     Każdego roku w naszej Gminie buduje się przynajmniej jedną drogę dojazdową do pól. Radni zadecydowali, iż obecnie taki polepszony dojazd do swoich upraw otrzymają rolnicy z Konaszówki. Dlatego w budżecie już zarezerwowano na ten cel 100 tys. zł ze środków własnych. O drugie 100 tys. zł wystąpiono do Marszałka Małopolski. I właśnie się okazało, że je otrzymamy, gdyż zastępca wójta Grzegorz Janus odebrał w Krakowie z rąk wicemarszałków Małopolski: Tomasza Urynowicza i Łukasza Smółki - promesę gwarantującą potrzebne dofinansowanie (zdjęcie).

     Uroczyste wręczenie promesy nastąpiło podczas ostatniego Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski (5 czerwca) poświęconego głównie tematyce ekologicznej. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu marszałek Witold Kozłowski, samorząd województwa „dąży do tego, aby każdy zakątek naszej ziemi rozwijał się w sposób zrównoważony, dlatego rozdzielając środki czynimy to w sposób bardzo przemyślany i sprawiedliwy”. Jednakże i tu będą pewne preferencje. Wyżej punktowane na listach do unijnego dofinansowania mają być projekty tych gmin, które - jak nasza -  realizują programy proekologiczne oraz wypełniają rosnące wymagania związane z ochroną środowiska.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.