GMINA KSIĄŻ WIELKI

Jubileusz KGW w Łazach     Za dwa miesiące, 13 lipca, Koło Gospodyń Wiejskich w Łazach obchodzi Jubileusz Dziesięciolecia. Z tej ważnej okazji postanowiono zorganizować spotkanie integracyjne wszystkich KGW działających w naszej Gminie. I właśnie z pytaniem o finansowe wsparcie tej imprezy przyszła do wójta Marka Szopy delegacja wsi z szefową KGW Celiną Sennik-Małupą oraz sołtyską Anetą Otfinowską na czele. Jak widać po ich minach na zdjęciu, rozmowy wcale nie były łatwe gdyż wolne pieniądze z budżetu idą obecnie głównie na dofinansowanie licznych, trwających inwestycji, na które pozyskano fundusze unijne.

Jubileusz KGW w Łazach     Konsultacje trwały ponad godzinę. Wójt doprosił do nich swojego zastępcę Grzegorza Janusa oraz skarbnika Teresę Kmerę. Szczęśliwie Łazy reprezentowała jeszcze Grażyna Adamska, więc w dyskusji zabierano głos po równo: trzy osoby z jednej i trzy z drugiej strony. Ostatecznie o przyznaniu dotacji zadecydował argument, że będzie to „gminne spotkanie integracyjne” zorganizowane przy okazji Jubileuszu miejscowego KGW. Dobry to znak i duże wyzwanie dla pań z sołectwa Łazy, a jednocześnie równie wielkie wyzwanie dla druhów, z którymi dzielą remizę. Bowiem już nazajutrz po tych bez wątpienia hucznych uroczystościach odbędą się w Książu Wielkim tradycyjne, coroczne zawody sportowo-pożarnicze. A wygrana w nich zależy przecież w pierwszym rzędzie od fizycznej kondycji strażackiej drużyny…

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.