GMINA KSIĄŻ WIELKI

Modernizacja dróg w MoczydleModernizacja dróg w Moczydle     Zanim pod Moczydłem rozpocznie się budowa krakowskiego odcinka trasy szybkiego ruchu S7, na drogach prowadzących do tej wsi oraz przez nią trwa gruntowna modernizacja. Są one poszerzane, wzmacnia się ich podbudowę, odtwarza rowy odwadniające. Na kosztowne prace przy drodze powiatowej nr 1217K biegnącej z Moczydła przez Krzeszówkę i Książ Mały do Zygmuntowa, a następnie nowym odcinkiem do Książa Wielkiego - Starostwo Miechowskie uzyskało dofinansowanie unijne, do którego dopłaca wspólnie z naszą Gminą (my dopłacamy w tym roku ponad 1,4 mln zł). Na pierwszym zdjęciu widać poszerzaną drogę przez wieś; na drugim wzmacnianie podbudowy drogi w kierunku Krzeszówki gdzie częściowo niweluje się także wierzchołek wzgórza by podjazd był mniej stromy.

Modernizacja dróg w Moczydle     Poszerzona i wzmocniona droga (obok dawnej szkoły) prowadząca z Moczydła do przebiegającej nieopodal trasy E7 już wygląda niemal jak „autostrada”, chociaż jeszcze nie położono na niej asfaltu.

Modernizacja dróg w Moczydle     Przy okazji tych prac porządkuje się także drugi, biegnący przy stawie łącznik wsi z drogą krajową E7 gdzie odtworzono pobocza oraz rowy odwadniające.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.