GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sesja Rady Gminy     Nasi radni nie mieli wątpliwości, że wprowadzone ostatnio zmiany prawne nakazujące emitowanie obligacji komunalnych wyłącznie za pośrednictwem biur maklerskich – niechybnie przyniosą wzrost kosztów takiej operacji, co odbije się niekorzystnie na budżecie Gminy. Dlatego jednogłośnie poparli wniosek Wójta by przed wejściem w życie tych niekorzystnych dla samorządu przepisów, wyemitować już teraz wszystkie planowane na dwa kolejne lata transze naszych obligacji. Ich mniejszą część wykorzysta się jako wkład własny do aktualnie prowadzonych inwestycji z dofinansowaniem unijnym. Natomiast reszta zostanie zdeponowana w formie lokaty, a uruchomiona w przyszłości.

Sesja Rady Gminy     Pozostałe uchwały przyjmowane na piątkowej sesji (10 maja) dotyczyły zmian w budżecie oraz w prognozach finansowych spowodowanych wcześniejszą emisją obligacji. Z tą decyzją Rady Gminy zgodzili się również bez słowa sprzeciwu uczestniczący w posiedzeniu sołtysi (na zdjęciu). Warto dodać, iż w jednej z kolejnych uchwał przyznano dofinansowanie (po 600 zł na osobę) dla młodzieży uczestniczącej w letnim obozie strażackim. Jak poinformował Marek Szopa, na trzytygodniowe zgrupowanie szkoleniowe wyjedzie do Krynicy Morskiej dziesięcioro młodych mieszkańców naszej Gminy – laureatów Konkursu Pożarniczego.

Andrzej Banasiewicz     Na początku sesji wystąpił młody rolnik z Moczydła – Andrzej Banasiewicz, który stracił stado bydła w wyniku zdarzenia losowego. Za sprawą Wójta, radnych i sołtysów akcja zbiórki pieniędzy dla dotkniętego nieszczęściem rolnika objęła całą Gminę, a uzyskana od mieszkańców kwota umożliwiła odbudowanie stada. I właśnie za tę ofiarność pozwalającą znowu „postawić gospodarstwo na nogi” serdecznie wszystkim podziękował Andrzej Banasiewicz.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.