GMINA KSIĄŻ WIELKI

Kapela "Małopolanie"     Na 46 zespołów, które wystąpiły podczas przesłuchań konkursowych na XI Festiwalu Międzykulturowym „Zagłębie i Sąsiedzi” w Dąbrowie Górniczej – „Małopolanie” z Książa Małego zajęli decyzją jury II miejsce w kategorii kapel ludowych. Tegoroczny regulamin zabraniał posiadania akordeonisty więc grano bez niego, w składzie: Andrzej Kwiecień (trąbka), Kazimierz Lędźwa (klarnet), Edward Gola (skrzypce), Weronika Szczepankiewicz (skrzypce) i Anna Kowal (kontrabas). Prezentowane zdjęcie pochodzi z roku ubiegłego gdy na tym Festiwalu występował jeszcze akordeonista.

     Jak informuje kierownik zespołu Kazimierz Lędźwa, „Małopolanie” właśnie nagrali swoją drugą płytę. Niebawem ukaże się ona w sprzedaży. Na żywo naszą kapelę można będzie obejrzeć i usłyszeć podczas występów na kilku najbliższych festiwalach: 19 maja w Busku Zdroju, 24 maja w Szczurowej, 30 czerwca w Sędziszowie i 7 lipca w Niegosławicach.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.