GMINA KSIĄŻ WIELKI

Inwestycja w Rzędowicach     Opuszczona od lat szkoła w Rzędowicach powoli nabiera nowego życia. Prace mające na celu przebudowanie tego gmachu na siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej i Dziennego Domu Seniora rozpoczęto od uporządkowania wnętrz. Na dziedziniec wyniesiono tony gruzu i wszystkiego co zbędne gdyż projekt zakłada wykorzystanie jedynie murów zewnętrznych oraz więźby dachowej na nowszej części zabudowy, tej od strony drogi. Na zdjęciu wykonanym tydzień temu widzimy dopiero początek robót porządkowych stanowiących przygotowanie do realizacji właściwej inwestycji.

Inwestycja w Rzędowicach     Koszt wszystkich prac (przy unijnym dofinansowaniu w wysokości 75 proc.) ma zamknąć się w kwocie 3,5 mln zł. Przypomnijmy, iż przetarg na realizację tej inwestycji wygrała (podobnie jak w przypadku budowy świetlicy w pobliskich Mianocicach) firma „Maja” Krzysztofa Goli. Na prezentowanym tu rysunku, przedstawiającym widok planowanych do wykonania obiektów od strony dziedzińca, po lewej mamy tzw. część nową z dawną salą gimnastyczną i o zachowanych kształtach zewnętrznych. Natomiast po prawej widzimy gruntownie zmodernizowaną tzw. starą szkołę, która otrzyma powiększone i użytkowe poddasze na wzór skrzydła sąsiedniego.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.