GMINA KSIĄŻ WIELKI

Marek Szopa i Adam Jarubas     Gmina Książ Wielki, leżąca na granicy Małopolski i Regionu Świętokrzyskiego, współpracuje z wieloma instytucjami mającymi siedziby w Kielcach, nie wspominając już o sąsiednich samorządach. Wszak budując drogi w sołectwie Moczydło współdziałamy z Wodzisławiem, a budując je w sołectwie Zaryszyn ustalamy te przedsięwzięcia również z Działoszycami. W nawiązywaniu tak ścisłej współpracy bardzo pomagał w ostatnich latach Adam Jarubas, pełniący przez trzy poprzednie kadencje funkcję Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. I teraz już jako wiceprezes PSL, pragnąc podtrzymać dobre związki z Książem Wielkim, odwiedził w piątek (12 kwietnia) wójta Marka Szopę zatrzymując się u nas w drodze do Krakowa.

     Jak Adam Jarubas stwierdził w rozmowie z Markiem Szopą, pragnie kontynuować prace prowadzone obecnie w Brukseli przez europosła z PSL - Czesława Siekierskiego, który jest przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego. A decydując się na start w majowych wyborach z listy Koalicji Europejskiej, Adam Jarubas wysuwa na plan pierwszy trzy najważniejsze i wspólne jej kandydatom postulaty. Pragną oni „by Polska odzyskała znaczącą rolę w Europie”, chcą „aby PiS nie szkodził już demokracji” oraz uważają, że bezpieczniejsza Polska to Polska w Unii, a nie poza nią”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się