GMINA KSIĄŻ WIELKI

Wybory sołtysa w Rzędowicach     Pięćdziesięcioro mieszkańców Rzędowic, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w wyborach sołtysa swojej wsi, zgodnie zagłosowało na jedyną zgłoszoną kandydatkę - Zofię Tkaczewską. Będzie ona zatem gospodarzem tej miejscowości przez kolejną kadencję. Na zdjęciu stoi pierwsza z prawej obok Jagody Spichy (wiceprzewodniczącej Rady Gminy) i wójta Marka Szopy. Do rady sołeckiej weszli: Krzysztof Łazarczyk, Zdzisław Oczkowicz, Zbigniew Słuszniak i Ewelina Ziętara-Kozioł. Zofia Tkaczewska jest dwudziestym sołtysem wybranym w naszej Gminie w tym roku. Głosowania jeszcze nie przeprowadzono jedynie w Łazach i w Tochołowie.

Wybory sołtysa w Rzędowicach     W pytaniach jakie zadawali Wójtowi mieszkańcy w oczekiwaniu na podanie wyników wyborów przez komisję skrutacyjną, dominował temat dróg dojazdowych do pól. Okazał się jednak tematem dość kontrowersyjnym gdyż po utwardzonych, prowadzących pod górę drogach gwałtownie spływa woda po ulewach i podtapia stojące niżej domy. Zatem z jednej strony lepiej mają wtedy właściciele pól, ale gorzej właściciele domów. I w pierwszym rzędzie to oni powinni się z sobą najpierw porozumieć by dopiero potem zabiegać o utwardzenie tej czy innej drogi.

     Zresztą na żadne dodatkowe nakłady Rzędowice w najbliższym czasie liczyć nie mogą, bo jak wyliczył Marek Szopa, właśnie w tym sołectwie zrealizuje się w bieżącym i przyszłym roku najwięcej inwestycji w Gminie. Sięgną one aż 9 milionów zł przeznaczonych na remont przebiegającej przez wieś drogi powiatowej oraz adaptację zamkniętej szkoły podstawowej na Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dzienny Dom Seniora.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się