GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sp[otkanie Klubu Seniora     Dając początek obchodom 100-lecia odzyskania Niepodległości, członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” już przed Świętem Zmarłych uporządkowali i udekorowali groby żołnierzy, którzy polegli w walce o wolność Ojczyzny. A 5 listopada urządzili uroczyste spotkanie przy biało-czerwonych flagach w sali remizy OSP w Książu Wielkim. Rozpoczęło je odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie historyk kol. Barbara Madejska przypomniała zebranym dzieje Polski począwszy od rozbiorów po I wojnę światową.

     W dalszej części okolicznościowego spotkania wspólnie śpiewano patriotyczne i żołnierskie pieśni, przeplatając je deklamowaniem wierszy mówiących o walce Polaków o wolność Ojczyzny. Podczas uroczystości panował podniosły nastrój, bo przecież wspominano naszych Bohaterów Narodowych, którzy oddali życie za Niepodległość Polski. Jak stwierdził Marszałek Piłsudski: „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości".

(HS)

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się