GMINA KSIĄŻ WIELKI

Spotkanie przedwyborcze w Trzonowie     Trzy ostatnie spotkania przedwyborcze w naszej Gminie odbyły się kolejno w Tochołowie, Łazach i Trzonowie. Każde z nich miało zupełnie inny charakter o czym napiszemy dalej. Najciekawiej zaprezentowali się, a właściwie dyskutowali z sobą i z mieszkańcami, kandydatka oraz kandydat na radnego w Trzonowie: Bożena Dziura i Andrzej Zięba. Pierwsza jest radną kończącej się kadencji, drugi był radnym w kadencji poprzedniej. Wtedy w Trzonowie nie zrobiono właściwie nic. Teraz nie tylko odnowiono remizę wraz ze świetlicą ale przede wszystkim gruntownie wyremontowano drogę do Zaryszyna i wysypano kamieniem część dróg dojazdowych do pól.

Spotkanie przedwyborcze w Trzonowie     - Dlaczego kandyduję? Bo was lubię i dlatego, że we wsi jest dużo do zrobienia. W Radzie Gminy będę waszym strażnikiem, żeby budżet nie rozwiewał się gdzieś tam – zadeklarował Andrzej Zięba. – W Radzie Gminy niczego nie dokona się w pojedynkę. Dużo w naszej wsi to zrobiono dopiero teraz, bo znalazłam wspólny język z innymi radnymi. Ja potrafię się z nimi dogadać – oświadczyła Bożena Dziura. I otrzymała od mieszkańców Trzonowa znacznie mocniejsze brawa niż jej przedmówca.

 

Spotkanie przedwyborcze w Łazach     W Łazach tworzących obwód wyborczy z Cisiem, startuje troje kandydatów na radnego; wszyscy z tej pierwszej wsi (na zdjęciu: dotychczasowy radny Zygmunt Szostak, Aneta Otfinowska z miejscowego KGW i sołtys Krystian Grela). Żaden z kandydatów nie powiedział lub nie zdążył powiedzieć wiele, bo trzynastu mieszkańców przybyłych na spotkanie interesował tylko jeden temat: rozbudowa remizy mieszczącej także świetlicę.

 

Spotkanie przedwyborcze w Łazach     I jak na poprzednich zebraniach w tym sołectwie nie przyjmowano do wiadomości wyjaśnień wójta Marka Szopy, że bez odblokowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wstrzymanego od kilku lat przez rząd PiS, czyli bez przyznania Gminie dotacji unijnych, inwestycja w Łazach nie ruszy. A ostatnio, chyba nieprzypadkowo tuż przed wyborami samorządowymi, program wprawdzie odblokowano ale udało się z niego uzyskać jedynie dofinansowanie do budowy świetlicy w Mianocicach.

Spotkanie przedwyborcze w TochołowieSpotkanie przedwyborcze w Tochołowie     Najspokojniejsze zebranie przedwyborcze odbyło się w Tochołowie gdzie mandat radnego już zdobył kandydujący jako jedyny w tym obwodzie Marek Gajos (na zdjęciu pierwszy z prawej). Nic więc dziwnego, że mieszkańcy zasiedli tu przy stopniowo coraz bardziej zastawionych frykasami stołach. Podano nawet danie ciepłe – boeuf Strogonow. Ale jeszcze przed tą ucztą swój program, oprócz innych jak on kandydatów do rady powiatu, przedstawił mieszkaniec Trzonowa Jarosław Musiał (na zdjęciu stoi pierwszy z lewej).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się