GMINA KSIĄŻ WIELKI

Sukces SP w Antolce     Szkoła Podstawowa w Antolce zajęła I miejsce w konkursie „Ożywić pola”. To ogólnokrajowy program aktywnej edukacji ekologicznej realizowany w formie konkursu, a prowadzony przez Redakcję „Łowca Polskiego” we współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim, kołami łowieckimi i leśnikami. Ten ogólnopolski sukces przyniosło wiele działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Wspólnie z myśliwymi prowadzono zbiórkę kasztanów, żołędzi i kukurydzy dla zwierzyny leśnej, którą dokarmiano zimą, sadzono drzewa, sprzątano pobliski las, uczestniczono w introdukcji bażantów oraz opiekowano się kilkoma remizami śródpolnymi.

     Przez wszystkie edycje konkursu Szkoła zawsze była w czołówce. W roku szkolnym 2009/2010 zdobyto III miejsce w Polsce, a w poprzedniej edycji, w roku 2015/2016 – miejsce V. Teraz wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania, bo uczniowie z Antolki okazali się najlepsi w kraju. Od września 2016 r. do czerwca 2018, kiedy trwała X edycja konkursu „Ożywić pola”, jego program realizowano wspólnie z Kołem Łowieckim „Leśnik” z Krakowa. Koordynatorkami akcji była dyrektor SP – Małgorzata Borycka i Marta Gajos, a koordynatorem z ramienia koła łowieckiego – Marek Tabor.

Sukces SP w Antolce     Uroczyste podsumowanie jubileuszowej edycji konkursu i ogłoszenie wyników zorganizowano 26 września w Warszawie. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 31 szkół z całej Polski. Naszą reprezentowała delegacja 11 uczniów pod opieką Małgorzaty Boryckiej i myśliwych z KŁ „Leśnik”: Władysława Bielawskiego, Józefa Ostrowskiego i Marka Tabora. W nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymano puchar, dyplom oraz czek na kwotę 3.000 zł.

B&R

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się