GMINA KSIĄŻ WIELKI

Edukacja pełna atrakcjiEdukacja pełna atrakcji     Podczas gdy duża grupa uczniów (45) ze Szkoły Podstawowej w Książu Małym przebywała w Jastrzębiej Górze nad Bałtykiem zażywając morskich kąpieli, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antolce także nie narzekali na brak atrakcji. Rodzice wspólnie z gronem pedagogicznym zorganizowali tam „Odblaskowy piknik rodzinny”, gdzie zawodowi strażacy z Miechowa pozwalali nawet kierować wężem gaśniczym, czyli „sikawką”.

Edukacja pełna atrakcjiEdukacja pełna atrakcji     Bogaty program edukacyjno-rekreacyjny dla uczniów z Książa Małego przygotowały ich opiekunki: Danuta Gajos (dyr. SP), Małgorzata Banaszek i Bożena Janus, który jak informują, w całości udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu uczestników i sprzyjającej pogodzie. Podczas kilku wycieczek zwiedzali okolice: Hel, Gdynię, Sopot i Gdańsk. Byli również na Westerplatte, wracając stamtąd do centrum miasta statkiem. Następna dłuższa wyprawa prowadziła do Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie, gdzie brodząc w piasku spacerowano po ruchomych wydmach.

Edukacja pełna atrakcjiEdukacja pełna atrakcji     Na kilku plenerowych zajęciach i spotkaniach uczniów z Antolki, najważniejsze były zabawy edukacyjne połączone z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek. Na Odblaskowym pikniku rodzinnym starszy sierżant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej w Miechowie przypominała zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach publicznych. A przy tym pozwoliła wszystkim chętnym poczuć się policjantem wsiadając do radiowozu. Strażacy z PSP w Miechowie (dowodzeni przez kpt. Przemysława Kopcia) po demonstracji działania sprzętu pożarniczego zaprosili uczniów na pokaz udzielania pierwszej pomocy, który prowadził ratownik medyczny Marcin Szafirski.

Edukacja pełna atrakcjiEdukacja pełna atrakcji     Na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze nie zabrakło zajęć dydaktycznych z języka polskiego, matematyki, przyrody, geografii oraz plastyki. Uczniowie z Antolki mieli to wszystko na miejscu, w świeżo wyremontowanym budynku SP. A ostatni piknik na pożegnanie lata zgromadził tam oprócz dzieci ponad sto dorosłych osób. Jak podkreśla dyr. Małgorzata Borucka, to było nie tylko swoiste „Święto Szkoły” pełne radosnej, wspólnej zabawy. Bo bawiąc się jednocześnie utrwalano zasady bezpieczeństwa, co staje się szczególnie ważne w nadchodzącym sezonie jesienno–zimowym.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się