GMINA KSIĄŻ WIELKI

Droga gminna Trzonów - Zaryszyn          Gruntownie zmodernizowana droga gminna z Trzonowa do Zaryszyna już od tygodnia, gdy oficjalnie oddano ją do użytku, służy mieszkańcom obu sołectw przypominając wyglądem i jakością wykonania wiejską trasę ekspresową. Bo faktycznie jeździ się tu teraz autami osobowymi i sprzętem rolniczym gładko, są pobocza i liczne zjazdy do pól, a co najważniejsze nie ma już dziur - pułapek w nawierzchni, która jeszcze niedawno dosłownie rozpadała się na całych fragmentach tej trasy.

Droga gminna Trzonów - Zaryszyn     Przypomnijmy, że jest to pierwsza droga gminna jaką u nas wyasfaltowano, co stało się w roku 1995, głównie dzięki staraniom ówczesnego radnego Mieczysława Zegana. Obecnie, po blisko ćwierć wieku wyasfaltowane drogi gminne liczą ogółem 50 km. Natomiast ta pierwsza wymagała pilnej modernizacji, w ramach której prace ziemne rozpoczęto wprawdzie już w styczniu, ale potem wstrzymano z powodu niesprzyjającej pogody. Wykonywał je podwykonawca zadania – firma „PRIMA-KOP”.

Droga gminna Trzonów - Zaryszyn     Jak informowaliśmy, przetarg na realizację tej inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Droga gminna z Trzonowa do Zaryszyna liczy 3.941 m, a jej modernizacja kosztowała 1,45 mln zł (w tym 63 proc. to unijna dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich). Zmodernizowana szosa o wzmocnionej podbudowie (czyli dostępna dla każdego tonażu pojazdów) ma nawierzchnię asfaltową o grubości 8 cm na jezdni o szerokości 4 m, z poboczami po 0,7 m i z rowem odwadniającym na całej długości.

Red.
Fot. Jacek Zegan

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się