GMINA KSIĄŻ WIELKI

Małżeńskie gody     Aż dwadzieścia par małżeńskich z naszej Gminy obchodziło złote gody, czyli pół wieku wspólnego pożycia. Wraz z nimi osiem par świętowało diamentowe gody gdyż mają staż dłuższy o kolejne dziesięć lat. Wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia pod remizą w Książu Wielkim gdzie odbywała się uroczystość z udziałem wójta Marka Szopy, przewodniczącego Rady Gminy Henryka Humy oraz skarbnika Teresy Kmery. Program artystyczny, dekorację sali i obsługę Jubilatów przygotowało i prowadziło miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, a głównym organizatorem była Anna Gniewek z UG.

Małżeńskie godyMałżeńskie gody     Wójt Marek Szopa wraz z przewodniczącym RG Henrykiem Humą wręczali Jubilatom medale, upominki oraz ozdobne dyplomy. Napisano w nich, że wiele lat temu (50 albo 60) „wypowiadając sakramentalne TAK z ufnością przyrzekaliście sobie dzielić razem dobre i złe chwile”. Ta konsekwencja stanowi „wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński”.

Małżeńskie godyMałżeńskie gody     Każda para wychodziła na podium i każda była gorąco oklaskiwana. Składano sobie wzajemnie wiele życzeń, rzecz jasna głównie dobrego zdrowia. W międzyczasie panie z KGW uwijały się między stołami częstując ciastem, owocami, nalewając początkowo herbatę i kawę, a potem wino dla uczczenia tak podniosłych i ważnych rocznic.

Małżeńskie godyMałżeńskie gody     Oczywiście wznosząc toasty najpierw odśpiewano zgodnym chórem tradycyjne „Sto lat”. Ten radosny i uroczysty nastrój kontynuowały panie z KGW w Książu Wielkim, wyśpiewując na scenie odpowiednio dobrane utwory i deklamując okolicznościowe wiersze. Akompaniował im na akordeonie Wiesław Kopeć.

     Poniżej zamieszczamy spis par obchodzących złote i diamentowe gody. A migawki filmowe z tej uroczystości, która odbyła się w miniony piątek, 14 września, zobaczymy klikając TUTAJ.

Red.

ZŁOTE GODY

Elżbieta i Bogdan Babiarz, Bogusława i Jan Bac, Urszula i Leszek Bartosik, Sławomira i Ireneusz Gajos, Halina i Jan Gąsiorek, Wiesława i Władysław Grądkiewicz, Barbara i Stanisław Góral, Krystyna i Zdzisław Kowalscy, Ryszarda i Julian Kozik, Władysława i Czesław Musiał, Krystyna i Stanisław Niemiec, Genowefa i Wiesław Oczkowicz, Wiesława i Edward Ptak, Danuta i Piotr Rzeźniccy, Barbara i Cezary Szopa, Maria i Augustyn Szyniec, Helena i Stanisław Walczyńscy, Leokadia i Czesław Zegadło, Danuta i Leon Zyguła, Irena i Zbigniew Żydło.

DIAMENTOWE GODY

Helena i Marian Borzęccy, Marianna i Stefan Krzykawscy, Teofila i Bogdan Madejscy, Alfreda i Zdzisław Pituch, Natalia i Henryk Szopa, Zenona i Józef Zapart, Marianna i Zenon Zaręba, Halina i Stanisław Zegan

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się