GMINA KSIĄŻ WIELKI

Plac zabawPlac zabaw     Plac zabaw przy ul. Śniadeckiego w Książu Wielkim, nad którym opiekę miało sprawować miejscowe Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, przez kilka ostatnich miesięcy był otwarty i bezpański. A skoro pozbawiony gospodarza, to wykorzystywany bynajmniej nie przez dzieci o czym świadczyły rozrzucone śmieci, niedopałki, butelki, czy połamana karuzela. Dlatego Urząd Gminy wypowiedział Stowarzyszeniu umowę dzierżawy ze skutkiem od 2 lipca. I tego dnia na furtce już zamkniętej łańcuchem z kłódką, zawieszono kartkę: „Plac nieczynny. Awaria sprzętu”.

Plac zabawPlac zabaw     Faktycznie karuzela jest uszkodzona, huśtawki skrzypiące i pordzewiałe, a otoczenie porośnięte chwastami. Zarosła nimi także dogorywająca w kącie furmanka, która zamiast zapoczątkować wystawę starych, rolniczych sprzętów oraz narzędzi, stała się niemym dowodem słomianego zapału pań z KGW. W skierowanym do nich piśmie, Gmina wyznaczyła termin zwrotu przedmiotu dzierżawy na 16 lipca.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się