GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zawody sportowo-pożarnicze     Po raz trzeci Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze bezkonkurencyjnie wygrało OSP Moczydło (101,8 s). Drugie miejsce (po raz drugi) zajęli strażacy z OSP w Książu Małym (114,5 s), a trzecie (z wynikiem gorszym zaledwie o jedną dziesiątą sekundy - 114,6 s) OSP w Trzonowie. Ogółem startowało dziesięć drużyn z wszystkich jednostek w naszej Gminie, w tym po raz pierwszy od kilku lat druhowie z Książa Wielkiego, którzy uplasowali się na miejscu ostatnim.

Zawody sportowo-pożarnicze     Zawodnicy nie żałowali siły i potu zarówno w konkurencji sportowej (sztafeta) jak i pożarniczej (rozwijanie linii gaśniczych). Szczególnie widowiskowa była ta druga konkurencja. Czas uzyskany w obu dodawano i ta suma sekund decydowała o miejscu w tabeli wyników. Na czwartej pozycji znaleźli się strażacy z OSP w Rzędowicach (124,8 s), na piątej – OSP Giebułtów (129,4 s), na szóstej – OSP Łazy (130,1 s), na siódmej – OSP Boczkowice (130,8 s), na ósmej – OSP Głogowiany-Stara Wieś (142,2 s), na dziewiątej – OSP Krzeszówka (143,7 s) i jak wspomniano na dziesiątej – OSP Książ Wielki (144 s).

Zawody sportowo-pożarnicze     Strażacy z Książa Wielkiego chociaż w zawodach nie wypadli najlepiej, to mieli największy wkład w ich przygotowanie. Do nich należało rozstawienie toru przeszkód, a następnie jego demontaż, co stanowiło zadanie jeszcze trudniejsze. W dźwiganiu elementów toru pomagał młodzieży sam komendant gminny OSP Kazimierz Kamiński.

Zawody sportowo-pożarnicze     Także druh Kazimierz Kamiński zarządził zbiórkę drużyn po zawodach. Na zdjęciu widnieje jako pierwszy. Za nim stoją kolejno: wójt Marek Szopa (prezes Gminnego Związku OSP), mł. bryg. Tadeusz Szuma z Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, Marcin Kamiński z OSP w Książu Wielkim oraz przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma.

Zawody sportowo-pożarniczeZawody sportowo-pożarniczeZawody sportowo-pożarniczeZawody sportowo-pożarnicze           Przedstawiciele zwycięskich drużyn (kolejno: OSP Trzonów, OSP Książ Mały i OSP Moczydło) odebrali z rąk Marka Szopy pamiątkowe dyplomy. Uzyskanych w zawodach wyników pogratulował im mł. bryg. Tadeusz Szuma, który przewodniczył zespołowi sędziowskiemu.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się