GMINA KSIĄŻ WIELKI

Komisja oświaty     Po wprowadzeniu reformy edukacji, która jakoby miała wszystko w polskim szkolnictwie polepszyć, ministerialni urzędnicy w Warszawie obcięli naszej Gminie ponad ćwierć miliona zł (dokładnie 279 tys.) z otrzymywanej dotacji oświatowej. Tak poważna i niespodziewana luka w budżecie wymagała pilnego „przemeblowania” tegorocznych wydatków. I właśnie nad tym dyskutowano na komisji oświaty (w poniedziałek, 26 marca). Na zdjęciu siedzą od lewej: radna Małgorzata Sych, radna Stanisława Skiba, przewodniczący komisji Marek Płonczyński, przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma, radna Małgorzata Rosół i wiceprzewodnicząca RG Jagoda Spicha.

     Radni poparli stanowisko wójta Marka Szopy, że brakującej kwoty nie można teraz zabrać szkołom gdyż ucierpieliby na tym głównie uczniowie w wyniku ograniczenia wydatków np. na zajęcia dodatkowe. Przyjęto propozycję, by dokonać odpowiednich korekt w realizacji dużego, wieloletniego zadania jakim jest Program Rewitalizacji Gminy. Można bowiem ujęte w nim mniejsze inwestycje przesunąć na rok przyszły i w ten sposób dofinansować na bieżąco samorządową oświatę uzupełniając to, co zabrała Warszawa.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się