GMINA KSIĄŻ WIELKI

Zebranie w Głogowianach-Wrzosach     Może to zasługa miejscowego sołtysa Jana Solarza, może pań z Koła Gospodyń Wiejskich, a może w ogóle postawy większości mieszkańców sołectwa Głogowiany-Wrzosy, że tu na zebraniu wiejskim nikt nie domagał się manny z nieba. Na niedzielnym spotkaniu (18 marca) z wójtem Markiem Szopą mówiono oczywiście o problemach sołectwa, w tym tak ważnym jak rozbudowywane kurniki, mogące zasmrodzić całą okolicę, ale wspólnie dyskutowano nad sposobami ograniczenia tych i innych uciążliwości przez samych mieszkańców przy pomocy Gminy lub Starostwa. A nie - jak to bywa gdzie indziej – odwrotnie, czyli tylko oczekując na cudze działania.

Zebranie w Głogowianach-Wrzosach     Kiedy wyczerpano już listę spraw przedstawionych przez sołtysa Jana Solarza (na zdjęciu stoi pomiędzy radnym powiatowym Jackiem Kobyłką, a Markiem Szopą), przyszedł czas na pytania mieszkańców. Najważniejszym, bo omawianym najdłużej, okazało się pytanie o poprawę sytuacji w ośrodku zdrowia w Książu Wielkim. Wójt poinformował o przeprowadzanym właśnie konkursie na nowego kierownika przychodni i nadziejach, że wprowadzone przez niego porządki zakończą powszechne na zebraniach wiejskich narzekanie na lokalną służbę zdrowia. W odpowiedzi padały z sali głośne i zgodne słowa aprobaty mieszkańców, że „na te zmiany najwyższy już czas”, oraz że „są one konieczne”.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się