GMINA KSIĄŻ WIELKI

Ireneusz Szuba, Marek Szopa i Małgorzata Sych     Ireneusz Szuba, nowy sołtys Mianocic wraz z miejscową radną Małgorzatą Sych spotkali się z wójtem Markiem Szopą w jego gabinecie (zdjęcie) na konsultacjach w najważniejszych sprawach dla mieszkańców tej wsi. Rozmowy trwały ponad dwie godziny bo i tematów było dużo. A wśród nich skupiono się głównie na budowie świetlicy, zagospodarowaniu terenu wokół kapliczki oraz udrożnieniu rowów odwadniających drogi.

      - Tuż po wyborze na sołtysa odbyłem z mieszkańcami Mianocic szereg indywidualnych spotkań poznając nurtujące ich problemy – oświadczył Ireneusz Szuba. I mając przy boku radną Małgorzatę Sych, a przed oczami przyniesiony do Urzędu Gminy laptop z fotografiami omawianych miejsc, po kolei wyjaśniano z Wójtem co zrobić można, czego nie, lub na co trzeba jeszcze zaczekać. Przykładowo, zaczekać trzeba na uruchomienie programów dofinansowujących budowę wiejskich świetlic. Miejsce, w którym ma stanąć będzie tymczasem uporządkowane. Natomiast w obecnie użytkowanej świetlicy zastępczej przeprowadzi się niezbędne naprawy, w tym wymianę podłogi w kuchni.
     Gmina pomoże mieszkańcom także w uporządkowaniu otoczenia kapliczki, dostarczając materiały na utwardzenie placu oraz na usypanie szerokiego przepustu nad przydrożnym rowem. Tak by nikt nie miał problemów z dojściem pod krzyż.
Nowa droga do pól w Mianocicach     Najdłużej rozmawiano o problemach z odwodnieniem dojazdów do domów. Tu szczególnie zagmatwane są sprawy własności dróg oraz tzw. wodników. Dlatego do każdej sprawy trzeba podejść indywidualnie, sprawdzając na aktualnych mapach jaka działka do kogo należy. Gmina bowiem może wykonywać prace ziemne jedynie na własnych gruntach, w tym oczywiście drogach. Niedawno zresztą, jak informowaliśmy, oddano do użytku w Mianocicach długi odcinek utwardzonej asfaltem i odwodnionej drogi prowadzącej do pól (zdjęcie).

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się