GMINA KSIĄŻ WIELKI

Prace w Trzonowie     Dobiega końca remont remizy i świetlicy w Trzonowie. Już ocieplono styropianem ściany oraz wymieniono okna przebudowując przy okazji cały pawilon od frontu. Teraz trwają prace przy elewacji oraz wykończeniu nowego dachu. Koszt robót sięgnie 160 tys. zł, z czego 60 tys. zł pochodzi z dotacji (programu Remizy Małopolskie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska). Pozostałe 100 tys. dokłada z budżetu Gmina. Odnowę oraz wyposażenie wnętrza odłożono na rok 2018, gdyż potrzeba na to również niemało pieniędzy, aby potem placówka służyła mieszkańcom długie lata.

Tylna część pawilonu w Trzonowie (teraz) Tylna część pawilonu w Trzonowie (przedtem)
     Warto przypomnieć jak jeszcze niedawno wyglądał od tyłu pawilon mieszczący świetlicę i remizę w Trzonowie, by porównać ze stanem obecnym. Nic dziwnego, że ten remont musiał kosztować swoje… Zresztą wewnątrz nie było dużo lepiej: zimno, mokro, ciemno, nieprzyjemnie. Nowy dach i ocieplone ściany nadadzą tym pomieszczeniom drugie życie.

Budowa drogi w Małoszowie     Natomiast w Małoszowie przystąpiono do budowy drogi prowadzącej w kierunku przysiółka Letnoga. Niesprzyjająca pogoda (deszcze i błoto) utrudniają prace przy wykonaniu całego, zaplanowanego na ten rok odcinka (350 m). Trzeba tu bowiem wykopać potężne rowy dla odprowadzenia wody płynącej z lasu po ulewach, aby nie rozmywała utwardzonej kamieniami nawierzchni. Wykonanie drugiej części zadania (400 m drogi) nastąpi w roku przyszłym.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem