GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie zarządu OSP w Książu Wielkim     W tym roku przypada jubileusz stulecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wielkim. Będzie uroczyście obchodzony w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada. Zarząd jednostki spotkał się ostatnio z władzami Gminy, by przedyskutować szczegóły organizacyjne tego ważnego wydarzenia. Ustalono, że strażacy oraz ich goście zbiorą się w hali sportowej Gimnazjum, bo tylko ona jest w stanie pomieścić blisko 200 osób, które przybędą na uroczystość. Na zdjęciu z posiedzenia zarządu OSP widać kolejno: komendanta Kazimierza Kamińskiego, Franciszka Portkę, skarbnika Teresę Kmerę, Tomasza Janusa, Andrzeja Sadowskiego, Marcina Szecówkę, wójta Marka Szopę, Marcina Kamińskiego i inspektora UG Agnieszkę Pagór.

     Już wiadomo, że najważniejszym punktem programu jubileuszowych obchodów będzie ceremoniał strażacki. W razie sprzyjającej pogody ma się on odbyć przed halą sportową, aby mogli go zobaczyć nie tylko zaproszeni goście, ale także mieszkańcy. W trakcie ceremoniału nastąpi wręczenie odznaczeń i medali wybitych specjalnie z okazji stulecia OSP w Książu Wielkim. Zaplanowano również wydanie okolicznościowych publikacji, przedstawiających bogate dzieje tutejszej jednostki oraz pokazujących jej dokonania obecne.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się