GMINA KSIĄŻ WIELKI

Posiedzenie komisji budżetowej     Wśród wielu spraw finansowych jakie poruszono na posiedzeniu komisji budżetowej Rady Gminy w środę (9 sierpnia), dominowały problemy związane z dotacjami na zakupy dla strażaków oraz remonty remiz. Postanowiono, iż 5 tys. zł przeznaczonych pierwotnie na budowę pieca w strażnicy OSP w Boczkowicach, z powodu niemożności przekazania tych pieniędzy, trafi do OSP w Moczydle dofinansowując zakup nowej motopompy dla tej drużyny. Na zdjęciu wykonanym podczas obrad komisji widzimy kolejno: radnego Marka Gajosa, przewodniczącego RG Henryka Humę, przew. komisji rewizyjnej Pawła Oczkowicza, przew. komisji budżetowej Jarosława Sudańskiego i wójta Marka Szopę. W posiedzeniu uczestniczył także zastępca wójta Grzegorz Janus oraz skarbnik Teresa Kmera.

     Przypomnijmy, że OSP w Boczkowicach po niedopełnieniu przez jego zarząd formalności związanych z wpisem drużyny do rejestru sądowego (co zrobiły wszystkie pozostałe drużyny OSP w Gminie) – w sensie prawnym nie istnieje. Okazało się to niedawno, właśnie przy okazji próby przekazania z budżetu pieniędzy przyznanych przez radnych na budowę pieca w tamtejszej remizie. Druhowie z Boczkowic muszą teraz na zwołanym zebraniu założycielskim ukonstytuować się na nowo. Ale jak do tej pory to nie nastąpiło.
     Jak poinformował wójt Marek Szopa, udało się wygospodarować ok. 160 tys. zł (w tym prawie połowa pochodzi z dotacji zewnętrznych) na pierwszy etap remontu remizy i świetlicy w Trzonowie. W tym roku budynek otrzyma nowy dach, a ściany zostaną ocieplone i otynkowane. Wymieni się również okna, drzwi oraz zaadaptuje na potrzeby mieszkańców pomieszczenia po byłym sklepie.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się