GMINA KSIĄŻ WIELKI

Plan Książa Wielkiego      Na portalu zamieściliśmy plan Książa Wielkiego wraz z zaznaczonymi nazwami ulic oraz w oddzielnym pliku ich pełny wykaz. Jak się okazuje, w stolicy naszej Gminy mamy obecnie 36 ulic i jeden skwer (Kompanii AK „Cedro” przy Banku Spółdzielczym). Wśród nazw dominują te związane z historią miejscowości (np.: Browarowa, Klasztorna, Kościelna, Podzamcze, Szkolna, Rynek, Zamkowa), geograficzne (np.: Do Grodziska, Droga do Rzędowic, Krakowska, Pod Sobotą) oraz noszące imię osób zasłużonych (np.: Dr Jadwigi Danysz, Doktora Madejskiego, Jana Śniadeckiego, Wincentego Witosa).

     W wykazie ulic jest także jedna – ul. Opacz (na co zwrócił uwagę mieszkaniec na naszym Forum), która nie znajduje się na terenie sołectwa Książ Wielki, lecz sołectwa sąsiedniego - Wielka Wieś. A to ze względów historycznych, gdyż przysiółek Opacz przez całe wieki i jeszcze do niedawna należał właśnie do Książa Wielkiego. Bywał też zwany Krakówkiem, bo do czasu budowy szosy z Krakowa do Kielc, dawny trakt (określany jako Krakówka) omijał stolicę Gminy prowadząc od Miechowa przez Opacz i Moczydło do Wodzisławia i dalej.
     Mapę i wykaz ulic odnajdziemy w "Informatorze Gminnym", wybierając w zakładce „Sołectwa” Książ Wielki. Aby przejść do tych dokumentów bezpośrednio, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Dalsze informacje Zgadzam się Nie zgadzam się