GMINA KSIĄŻ WIELKI

Figura św. Floriana w Książu Małym     Jak już informowaliśmy, wójt Marek Szopa zaprasza mieszkańców naszej Gminy na wspólne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz dnia patrona strażaków – św. Floriana. Po mszy w kościele w Książu Małym (rozpocznie się o godz. 12.) oraz po krótkiej części oficjalnej, w miejscowej remizie i wokół niej odbędzie się rodzinny piknik majowy. Nie zabraknie na nim atrakcji, jedzenia oraz picia.

Remiza w Książu Małym     W uroczystej mszy będą uczestniczyli druhowie z OSP w całej Gminie oraz poczty sztandarowe naszych szkół. Wszyscy oddadzą hołd patronowi strażaków, składając kwiaty pod figurą św. Floriana. Będą też krótkie, okolicznościowe wystąpienia. A po nich nastąpi otwarcie rodzinnego pikniku. Miejscowa drużyna OSP będzie serwowała dania z grila. A na piętrze remizy, w świetlicy wiejskiej, swoim kulinarnym kunsztem zabłysną panie z KGW. Jak zapowiedziały, dla nikogo nie zabraknie żurku z klopsikami oraz rożków z marmoladą.
Parking przy kościele w Książu Małym     Goście, których zapewnie nie zabraknie, mogą postawić swoje auta na parkingu przy kościele. A jeśli się on już zapełni, najlepiej szukać wolnego miejsca wzdłuż szosy prowadzącej w kierunku Krzeszówki.

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem