GMINA KSIĄŻ WIELKI

Odbiór techniczny odnowionych pomieszczeń ośrodka zdrowia     Komisyjnie odebrano wyremontowane pomieszczenia w suterenie Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim. Gmina wyłożyła 90 tys. zł na adaptację sześciu sal przez miejscową firmę Krzysztofa Goli. Być może będą funkcjonowały tu niebawem gabinety fizjoterapeutów, do których w Miechowie są bardzo długie kolejki. Mielibyśmy zatem na miejscu rehabilitantów przyjmujących w bardzo kolorowych wnętrzach, co dodatkowo ma sprzyjać szybkiemu ozdrowieniu poprzez poprawę samopoczucia.

Sala do rehabilitacji     To, czy usługi rehabilitantów zostaną zakontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, rozstrzygnie się w drodze konkursu. Ale by w ogóle do niego przystąpić, należało najpierw zagwarantować na te gabinety odpowiednie pomieszczenia. W każdym razie nasi radni uznali jednomyślnie, iż warto z tej szansy skorzystać, i przeznaczyli odpowiednią kwotę na właśnie wykonany remont. (Na zdjęciu z prawej, sala do ćwiczeń mieszcząca się w dawnym garażu).

Stanowiska do masażu pacjentów     Zdaniem wójta Marka Szopy, odnowione pomieszczenia (cztery duże sale, szatnia oraz łazienka), mające łącznie ponad 130 m kw., zawsze przydadzą się dla poprawy obsługi naszych pacjentów. A jeśli uda się zdobyć pieniądze w konkursie NFZ na uruchomienie gabinetów fizjoterapii, to staniemy się ośrodkiem rehabilitacji również dla mieszkańców sąsiednich gmin. A takie zwiększenie zakresu funkcjonowania lecznicy w Książu Wielkim, w razie zapowiadanej likwidacji NFZ, automatycznie podwyższy fundusze na jej utrzymanie jakie będzie wtedy rozdzielał wojewoda.

Łazienka z kolorowymi kafelkami     Wygospodarowane sale otrzymały dość zaskakującą kolorystykę. Barwy, dobrane przez lekarzy, mają wzmagać efekty terapii. Dlatego dominuje tu róż, wrzos, pomarańcz. Tylko boksy masażystów (na zdjęciu powyżej) utrzymano w ciemnej tonacji. Natomiast łazienka (zdjęcie z prawej) została wyłożona kafelkami z nastrajającym pozytywnie wizerunkiem kwiatu jabłoni.

 

Red.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem