GMINA KSIĄŻ WIELKI

Głogowiany Stara Wieś     Ledwie minęły trzy tygodnie od zebrania wiejskiego w Głogowianach Starej Wsi, na którym mieszkańcy wybrali nowego sołtysa – Karolinę Leśniak, a już gołym okiem widać nowe porządki. Przede wszystkim pani sołtys, w odpowiedzi na zgłoszone podczas zebrania postulaty, spowodowała obcięcie gałęzi drzew, niebezpiecznie zwisających nad drogą powiatową nieopodal przystanku (zdjęcie). Zagrażały one nie tylko samochodom, ale i przechodniom. Interwencja w Starostwie oraz u Wójta przyniosła widoczny i pożyteczny skutek.

Głogowiany Stara Wieś     Przydrożne drzewa zostały także przycięte dalej, w głębi wsi (zdjęcie), a dokonująca tego ekipa wynajęta przez Powiatowy Zarząd Dróg, przy tej okazji wykonuje podobne zabiegi w sąsiedniej Konaszówce. W Głogowianach Starej Wsi, realizując kolejne wnioski mieszkańców, naprawiono także uliczne oświetlenie, wymieniając przepalone od dłuższego czasu lampy.

     Z pilnych, zgłaszanych do Karoliny Leśniak spraw, pozostaje jeszcze utwardzenie kamieniem gruntowych dróg, w tym dojazdowych do pól. Tu jednak trzeba poczekać i na rozstrzygnięcie przetargu w sprawie tegorocznych dostaw tłucznia dla Gminy, i na lepsze warunki pogodowe. Trudno bowiem wysypywać kamienie w błoto.

Red.

Informujemy, że ta strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się ponownie. Kliknij „Więcej informacji”, aby zapoznać się z naszą Polityką prywatności.
Więcej informacji Zgadzam się Nie zgadzam się